Ντεμπούτο Μπελά στον Απ. Λάρισας με διπλό στην Κέρκυρα!

Τη σπουδαιότερη νίκη της 16ης αγωνιστικής της Football League πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας στο ντεμπούτο του Αριάν Μπελά στον πάγκο της ομάδας της Λάρισας, τη στιγμή που ο Νίκος Αναστόπουλος παρακολουθούσε από την εξέδρα τις προσπάθειες της νέας του ομάδας, που πλέον δύσκολα προλαβαίνει το «τρένο» της απευθείας ανόδου. Η ομάδα της Λάρισας επικράτησε 2-1 μέσα στην Κέρκυρα με τέρμα του Χατζή στο 90ο λεπτό και πλησίασε τους γηπεδούχους στους δύο βαθμούς, ενώ έκανε «δώρο» και στον Βόλο που πέρασε 1-0 στην έδρα του της ΑΕ Καραϊσκάκης με αποτέλεσμα να αποκτήσει 12 βαθμούς από τη δεύτερη θέση. Η ομάδα του Αριάν Μπελά έβαλε τέλος των τεσσάρων σερί ισοπαλιών (οι τρεις [...]

Τη σπουδαιότερη νίκη της 16ης αγωνιστικής της Football League πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας στο ντεμπούτο του Αριάν Μπελά στον πάγκο της ομάδας της Λάρισας, τη στιγμή που ο Νίκος Αναστόπουλος παρακολουθούσε από την εξέδρα τις προσπάθειες της νέας του ομάδας, που πλέον δύσκολα προλαβαίνει το «τρένο» της απευθείας ανόδου.

Η ομάδα της Λάρισας επικράτησε 2-1 μέσα στην Κέρκυρα με τέρμα του Χατζή στο 90ο λεπτό και πλησίασε τους γηπεδούχους στους δύο βαθμούς, ενώ έκανε «δώρο» και στον Βόλο που πέρασε 1-0 στην έδρα του της ΑΕ Καραϊσκάκης με αποτέλεσμα να αποκτήσει 12 βαθμούς από τη δεύτερη θέση.

Η ομάδα του Αριάν Μπελά έβαλε τέλος των τεσσάρων σερί ισοπαλιών (οι τρεις με 1-1) στο πρωτάθλημα και χάρις το εντυπωσιακό τέρμα του Χατζή λίγο πριν το φινάλε, όταν και σκόραρε με γυριστό, έφυγε με σφιγμένες γροθιές από το νησί των «Φαιάκων».

Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή… Στο 11’ ο Πολέτο μοίρασε στον Γκουντρουμπή, που πλάσαρε τον Κουτζαβασίλη για το 0-1. Η κατάσταση έγινε ακόμα πιο δύσκολη για την Κέρκυρα στο 68’, όταν και αποβλήθηκε ο Σπίνουλας, δεχόμενος δύο κίτρινες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Παρά ταύτα, η ομάδα του Στοΐλα ισοφάρισε με τον Ιωάννου, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά μετά το δοκάρι του Τουράμ.

Το τελικό 1-2 έκανε ο Χατζής στο 90′

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: SUPER-FM.gr