ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Βατή κλήρωση για ΑΕΚ, Ατρόμητο και Άρη στο Europa League

Βατή κλήρωση για ΑΕΚ, Ατρόμητο και Άρη στο Europa League

Το νικητή του ζευγαριού, ανάμεσα στην ουγγρική Χόνβεντ και τη ρουμανική Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα, θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Η Ενωση θα δώσει το πρώτο φετινό επίσημο παιχνίδι της εκτός έδρας, στις 8/8, και θα υποδεχθεί τον αντίπαλό της στο ΟΑΚΑ στις 15 Αυγούστου. Με Λέγκια ή Κουόπιο ο Ατρόμητος,

sports.ert.gr.


Βατή κλήρωση για ΑΕΚ, Ατρόμητο και Άρη στο Europa League

Το νικητή του ζευγαριού, ανάμεσα στην ουγγρική Χόνβεντ και τη ρουμανική Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα, θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Η Ενωση θα δώσει το πρώτο φετινό επίσημο παιχνίδι της εκτός έδρας, στις 8/8, και θα υποδεχθεί τον αντίπαλό της στο ΟΑΚΑ στις 15 Αυγούστου.

Με Λέγκια ή Κουόπιο ο Ατρόμητος, αν περάσει την Ντουναΐσκα Στρέντα

Η πολωνική Λέγκια ή η φινλανδική Κουόπιο θα είναι ο αντίπαλος του Ατρομήτου στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, εφόσον οι «κυανέρυθροι» αποκλείσουν την Ντουναΐσκα Στρέντα, όπως προέκυψε από τη σχετική κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στη Νιόν της Ελβετίας.

Ο Ατρόμητος θα δώσει το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας στις 8 Αυγούστου, ενώ ο αγώνας ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 15/8 στο Περιστέρι.

Με Μόλντε ή Τσουκαρίτσκι ο Άρης, αν αποκλείσει την ΑΕΛ Λεμεσού

Η νορβηγική Μόλντε ή η Τσουκαρίτσκι από τη Σερβία θα είναι ο αντίπαλος του Άρη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, εφόσον οι Θεσσαλονικείς αποκλείσουν την ΑΕΛ Λεμεσού, όπως προέκυψε από τη σχετική κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στη Νιόν της Ελβετίας.

Ο Άρης θα δώσει το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας στις 8 Αυγούστου, ενώ ο αγώνας ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 15/8 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Aναλυτικά η κλήρωση του γ΄ προκριματικού γύρου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League. Οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 8 Αυγούστου και οι ρεβάνς στις 15 του μήνα. Τα ζευγάρια που προέκυψαν έχουν ως εξής:

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ
Ηττημένος ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) – HB Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) ή Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)
Ηττημένος Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Κλουζ (Ρουμανία) – Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) ή Σούντουβα (Λιθουανία)
Αραράτ (Αρμενία) ή Λίκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ηττημένος Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) ή Σαμπουρτάλο (Γεωργία)
Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) ή Ρίγα (Λετονία) – Ηττημένος Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) – Ηττημένος Κοπεγχάγη (Δανία) ή Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία)
Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)*- Ηττημένος ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) – Ηττημένος Σέλτικ (Σκωτία) ή Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Αστάνα (Καζακστάν) – Ηττημένος Βαλέτα (Μάλτα) ή Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)
Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) – Ηττημένος Μάριμπορ (Σλοβενία) ή ΑΪΚ (Σουηδία)
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) ή Φερονικέλι (Κόσοβο) – Ηττημένος Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
* Ο ηττημένος του ζευγαριού Σαράγεβο-Σέλτικ για τον α΄ προκριματικό γύρο του Champions League προκρίθηκε χωρίς αγώνα στον τρίτο προκριματικό γύρο.

ΒΑΣΙΚΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ
Νόρκεπινγκ (Σουηδία) ή Λιεπάγια (Λετονία) – Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Τορίνο (Ιταλία) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) – Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Έσμπιεργκ (Δανία)
Αντβέρπ (Βέλγιο) – Ηττημένος Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) – Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Φέγενορντ (Ολλανδία) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία) ή Μπρόντμπι (Δανία) – Μπράγκα (Πορτογαλία)
Μόλντε (Νορβηγία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) ή ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) – Στρασμπούρ (Γαλλία) ή Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Τουν (Ελβετία) – Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)
Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Στεάουα (Ρουμανία) – Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) ή Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)
Πιούνικ (Αρμενία) ή Γιάμπλονετς (Τσεχία) – Γουλβς (Αγγλία) ή Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)
Μίντιλαντ (Δανία) – Ρέιντζερς (Σκωτία) ή Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)
Μάριουπολ (Ουκρανία) – Αλκμάαρ (Ολλανδία) ή Χάκεν (Σουηδία)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) – Γάνδη (Βέλγιο) ή Βιτορούλ (Ρουμανία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) ή Κουόπιο (Φινλανδία) – Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) ή ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) ή Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) – Ηττημένος Αϊντχόφεν (Ολλανδία) ή Βασιλεία (Ελβετία)
Ριέκα (Κροατία) – Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) ή Αμπερντίν (Σκωτία)
Βέντσπιλς (Λετονία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) – Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)
Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)
Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) ή Παρτιζάν (Σερβία) – Μαλατιασπόρ (Τουρκία) ή Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Μάλμε (Σουηδία) – Ουτρέχτη (Ολλανδία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Όσιγεκ (Κροατία) – Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) ή Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)
Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία) ή Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Μπνέι Γέχουντα (Ισραήλ)
Λουκέρνη (Ελβετία) ή KI Κλακσβικ (Νησιά Φαρόε) – Εσπανιόλ (Ισπανία) ή Στιάρναν (Ισλανδία)
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) – Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)
Χόνβεντ (Ουγγαρία) ή Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) – ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

sports.ert.gr.


ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: ERTgr



Επίσης σας Προτείνουμε...

val m amo

ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙ.....ΕΣΕΙΣ;

VIDEOS