facebook ioa24

twitter ioa24

Προκριματικά Euro 2020: Οι δύο τελευταίες «στροφές» δίνουν προκρίσεις - Το σημερινό πρόγραμμα

Με τη διεξαγωγή των τελευταίων δύο αγωνιστικών ολοκληρώνεται το επόμενο εξαήμερο (14/11-19/11) η προκριματική φάση του Euro 2020.

Μέχρι στιγμής έχουν προκριθεί στα τελικά το Βέλγιο, η Ιταλία, η Πολωνία, η Ρωσία, η Ισπανία και η Ουκρανία, ενώ ακλόνητα φαβορί για να «σφραγίσουν» το εισιτήριο είναι η Αγγλία, η Τσεχία, η Ολλανδία, η Κροατία, η Αυστρία, η Τουρκία, η Γαλλία και η Φινλανδία.

Σήμερα διεξάγονται επτά αγώνες. Στις 7:00 το απόγευμα θα αρχίσει το Τουρκία-Ισλανδία και θα ακολουθήσουν στις 9:45 οι αγώνες Αγγλία-Μαυροβούνιο, Αλβανία-Ανδόρα, Γαλλία-Μολδαβία, Πορτογαλία-Λιθουανία, Σερβία-Λουξεμβούργο και Τσεχία-Κόσοβο.

Τα σενάρια πρόκρισης στους 10 ομίλους των προκριματικών έχουν ως εξής:

1ος όμιλος: Η Αγγλία προκρίνεται με ισοπαλία απέναντι στο Μαυροβούνιο και η Τσεχία με νίκη εναντίον του Κοσόβου.

2ος όμιλος: Η Πορτογαλία θα προκριθεί, εάν επικρατήσει της Λιθουανίας και η Σερβία δεν νικήσει το Λουξεμβούργο.

3ος όμιλος: Η Ολλανδία προκρίνεται με ισοπαλία απέναντι στην Βόρεια Ιρλανδία. Η Γερμανία προκρίνεται εάν νικήσει την Λευκορωσία και η Βόρεια Ιρλανδία δεν επικρατήσει της Ολλανδίας.

4ος όμιλος: Η Δανία θα προκριθεί εάν νικήσει το Γιβραλτάρ και η Ελβετία χάσει από την Γεωργία. Οι Ελβετοί προκρίνονται εάν νικήσουν την Γεωργία και η Δανία δεν επικρατήσει του Γιβλαρτάρ.

5ος όμιλος: Η Κροατία χρειάζεται έναν βαθμό στον αγώνα με την Σλοβακία για να προκριθεί.

6ος όμιλος: Η Σουηδία θα προκριθεί με νίκη απέναντι στην Ρουμανία, ενώ σε περίπτωση ήττας οι Βαλκάνιοι θα μείνουν εκτός διεκδίκησης.

7ος όμιλος: Η Αυστρία «ψάχνει» έναν βαθμό στην αναμέτρηση με την Βόρεια Μακεδονία για να προκριθεί στα τελικά.

8ος όμιλος: Η Τουρκία προκρίνεται με ισοπαλία απέναντι στην Ισλανδία, ενώ η Γαλλία χρειάζεται νίκη επί της Μολδαβίας ή να μην νικήσει η Ισλανδία την Τουρκία.

9ος όμιλος: Το Βέλγιο θα εξασφαλίσει την πρώτη θέση, εάν πάρει έναν βαθμό στον αγώνα με την Ρωσία.

10ος όμιλος: Η Φινλανδία θα προκριθεί με νίκη επί του Λιχτενστάϊν, αλλά και με ισοπαλία, αρκεί η Βοσνία να μην νικήσει την Ιταλία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

9η αγωνιστική

14/11/2019 19:00 Τουρκία – Ισλανδία (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Τσεχία – Κόσοβο (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Αγγλία – Μαυροβούνιο (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Πορτογαλία – Λιθουανία (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Σερβία – Λουξεμβούργο (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Αλβανία – Ανδόρρα (Cosmote TV)
14/11/2019 21:45 Γαλλία – Μολδαβία (Cosmote TV)

15/11/2019 19:00 Αρμενία – Ελλάδα (Cosmote TV/Open TV)
15/11/2019 19:00 Φινλανδία – Λιχτενστάιν (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Δανία – Γιβραλτάρ (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Ελβετία – Γεωργία (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Νορβηγία – Ν. Φερόε (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Ρουμανία – Σουηδία (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Ισπανία – Μάλτα (Cosmote TV)
15/11/2019 21:45 Βοσνία – Ιταλία (Cosmote TV)

16/11/2019 16:00 Κύπρος – Σκωτία (Cosmote TV)
16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν – Ουαλία (Cosmote TV)
16/11/2019 19:00 Σλοβενία – Λετονία (Cosmote TV)
16/11/2019 19:00 Ρωσία – Βέλγιο (Cosmote TV)
16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο – Καζακστάν (Cosmote TV)
16/11/2019 21:45 Γερμανία – Λευκορωσία (Cosmote TV)
16/11/2019 21:45 Β. Ιρλανδία – Ολλανδία (Cosmote TV)
16/11/2019 21:45 Κροατία – Σλοβακία (Cosmote TV)
16/11/2019 21:45 Αυστρία – ΠΓΔΜ (Cosmote TV)
16/11/2019 21:45 Ισραήλ – Πολωνία (Cosmote TV)

10η αγωνιστική

17/11/2019 16:00 Λουξεμβούργο – Πορτογαλία (Cosmote TV)
17/11/2019 16:00 Σερβία – Ουκρανία (Cosmote TV)
17/11/2019 19:00 Βουλγαρία – Τσεχία (Cosmote TV)
17/11/2019 19:00 Κόσοβο – Αγγλία (Cosmote TV)
17/11/2019 21:45 Αλβανία – Γαλλία (Cosmote TV)
17/11/2019 21:45 Ανδόρρα – Τουρκία (Cosmote TV)
17/11/2019 21:45 Μολδαβία – Ισλανδία (Cosmote TV)

18/11/2019 21:45 Γιβραλτάρ – Ελβετία (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Ιρλανδία – Δανία (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Μάλτα – Νορβηγία (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Ισπανία – Ρουμανία (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Σουηδία – Ν. Φερόε (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Ελλάδα – Φινλανδία (Cosmote TV/Open TV)
18/11/2019 21:45 Ιταλία – Αρμενία (Cosmote TV)
18/11/2019 21:45 Λιχτενστάιν – Βοσνία (Cosmote TV)

19/11/2019 21:45 Γερμανία – Β. Ιρλανδία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Ολλανδία – Εσθονία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Σλοβακία – Αζερμπαϊτζάν (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Ουαλία – Ουγγαρία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 ΠΓΔΜ – Ισραήλ (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Λετονία – Αυστρία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Πολωνία – Σλοβενία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Βέλγιο – Κύπρος (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Σαν Μαρίνο – Ρωσία (Cosmote TV)
19/11/2019 21:45 Σκωτία – Καζκαστάν (Cosmote TV)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr



Δείτε επίσης...

val m amo

ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙ.....ΕΣΕΙΣ;

Ορθοπεδική Μέριμνα - Δημα Φλωρενια & Σια ΕΕ
Πρατήριο Υγρών Καυσίμων ΕΛΙΝ
Τάτσης Άγγελος - Τζίμα Αριστέα - Οδοντοτεχνικό Εργαστήριο
Σ' αναμμένα Κάρβουνα